DEVAM EDEN PROJELER

Anasayfa » DEVAM EDEN PROJELER

Nawanyogo Enstitüsü

Derneğimiz ile Uganda Eğitim Bakanlığı arasında Uganda parlamento başkanı’nın desteği ve imzası ile yapılan beş yıllık bir protokol doğrultusunda, Uganda’nın Kamuli bölgesinde bulunan kırk dönümlük bir arazi üzerine kurulan “Nawanyago Teknik Enstitüsü”ne TİKA’nın desteği ile 50.000 usd değerinde teknik malzeme desteği sağlanmış olup, Türkiye’nin Kenya Nairobi Büyükelçisi’nin de katılımı ile 2016 yılı Mart ayından itibaren öğrenime başlanmıştır.

Uganda Yetimhane

Derneğimizce Uganda’da bir gönüllü tarafından Bombo bölgesinde tahsis edilen 12 dönümlük arsa üzerine 200 kapasiteli bir Yetimhane ve 500 kapasiteli bir Okul inşasına geçen yıl başlatılmış olup inşaat ekonomik problemler sebebiyle bitirilmeyi beklemektedir.

Uganda Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanıp denetlenen Sweet Walley Primary School and Islamic Nursery okulu bu adrese taşınmış olup, okulun biten kısımlarında 123 tanesi öksüz veya yetim olan 220 çocuk bütün zorluklara rağmen halen öğrenimlerine devam etmektedir.

Adı geçen proje inşaatı için şu ana kadar 100.000 USD civarında harcama yapılmış olup ayrıca çocukların barınma ve iaşe masrafları da Derneğimiz tarafından desteklenmektedir. Bölgenin ciddi ihtiyacı sebebiyle zaman içinde Yetimhane kapasitenin öncelikle 300’e ve daha sonra yapılacak ilavelerle 500’e çıkarılması planlanmaktadır.

Whatsapp
AFRİKA DOSTLUK DERNEĞİ
AFRİKA DOSTLUK DERNEĞİ
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?